Soğuklara Karşı Cildimizi Nasıl Korumalıyız

Yaz aylarında cildimize karşı daha özenli davranıp kış aylarında aynı özeni göstermeme eğilimindeyiz. Ancak cildimiz her mevsim aynı derecede özen istemekte ve maruz kalınan zararlı faktörlere karşı korumaya ihtiyaç duymaktadır. Soğuk havalar yol açtıkları olumsuz etkilerle cilt sağlığımızı tehdit ettiğinden bu döneme özgü önlemler alınmasını gerektirir. Bu yazımızda soğuklara karşı cildimizi korumanın en etkili yöntemleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Öncelikle Cildinizi Tanıyın

Soğuk ya da sıcak hava koşulları fark etmeksizin cildinizi korumak için öncelikle onu tanımalısınız. Dermatolojik olarak test edilen tüm ürünler spesifik ihtiyaçlara yönelik olarak formüle edilmiştir. Cilt yapınız doğrultusunda seçim yapmazsanız en kaliteli ürünlerden dahi fayda göremeyebilir ve cildinize ihtiyaçları doğrultusunda bir koruma sağlayamayabilirsiniz.

Soğuk Havalarda Cildimiz Onarılmaya İhtiyaç Duyar

Soğuk havalar cildinizi yıpratabilir. Soğuk havanın yarattığı olumsuzluklar ve düşük nem seviyeleri birleştiğince ciltte kuruluk yaygın bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Hatta kuruluk o denli büyük bir sorun haline gelebilir ki cildinizde minimal ölçüde yırtıklar oluşabilir. Bu gibi durumlarda cildinizin onarılması, canlanması ve aynı zamanda beslenebilmesi için SVR Cicavit+ Creme kullanımı önemli bir gereklilik olarak ön plana çıkar. Cilt onarımını yaklaşık 7 kat artıran, cildi yatıştıran ve ciltteki yüzeysel hasarların giderilmesini sağlayan SVR Cicavit+ bebekler, çocuklar ve yetişkinler tarafından güvenle kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. Yüz, vücut ve dış mukozada güvenle kullanılabilen ürün günlük kullanım için de uygundur.

Soğuk Havalarda Nemlendirici Seçimi Fark Yaratır

Kış aylarında soğuk havanın cilt üzerindeki etkilerini elimine etmek için nemlendirici ürünler büyük bir fark yaratır. Cilt nemlendirildiğinde cildin doğal bariyeri güçlenir, nem tutulum kapasitesi artış gösterir ve cilt neme doyduğu için sağlıklı bir görünüme kavuşabilir. Nemlendirici kullanılması soğuklara karşı büyük bir önlem niteliği taşısa da cilt tipine uygun seçimlerin yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Soğuk Havalarda Lekelere dikkat’

Soğuk havalar kan dolaşımını yavaşlatarak cildin yeterince beslenememesine neden olabilir. Bu durum cildin dış etkilere karşı korunamamasına ve renk değişimlerine açık hale gelmesine yol açabilir. Soğuk havalara karşı cildin korunmasını sağlayan önlemlerden biri de leke karşıtı kremlerin kullanılmasıdır. Cildin tipine ve ihtiyaçlarına uygun seçilen leke karşıtı ürünlerle cilt sağlığının korunması adına faydalı bir adım atılabilir.